توصیه طب سنتی ایران در گرمای تابستان جلوگیری از بیمار شدن در تابستان

1. گیاهان دارویی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

نکتهٔ ظریف این دستور،توصیه به خشک کردن مرهم در سایه است تا خواص آن در اثر نور در کنار طب سوزنی که در چین اختراع شده، مهم‌ترین قسمت طب سنتی چین علم داروهای . نزدیک به ۲۳۰۰ گونه از گونه‌های گیاهی ایران در ردیف گیاهان دارویی و معطر قرار دارند. به این معنی که یک گیاه ممکن است در درمان چندین بیماری مؤثر باشد؛ و برعکس 

2. توصیه طب سنتی ایران در گرمای تابستان | جلوگیری از بیمار شدن در

افراد باید بدانند که در فصل تابستان از چه مواد غذایی باید پرهیز کرد. در طب سنتی پرهیز بر درمان مقدم است. بخش طب سنتی سایت سلامت دات لایف شما را به پرهیز از 

3. 9 توصیه سلامتی برای تابستان - بیتوته

فرارسیدن فصل تابستان و گرما ممکن است با شیوع مشکلات سلامتی بسیاری نظیر و جوش و تحرک خیلی زیاد در این فصل برای پیشگیری از گرمازدگی توصیه می‌شود. آب میوه تازه و نوشیدنی‌های حاوی املاح معدنی مانند شربت آبلیمو از بروز اسپاسم جلوگیری می‌کند. از علائم مهم آفتاب‌سوختگی، تغییر رنگ و تیره شدن پوست است.

4. تدابیر غذایی فصل تابستان از دیدگاه طب سنتی ایرانی - دانشگاه علوم

25 جولای 2017 به گزارش روابط عمومی طب سنتی، خانم دکتر محمدی کناری، عضو هیئت علمی در تابستان، اگر بیمار قوی باشد، بیماری زودتر درمان می‌شود چون گرمای هوا به و موجب سردی دستگاه گوارش و به تبع آن، ضعیف ‌شدن نیروی هاضمه می‌شود.

5. فرو نشاندن تب تابستان با راهکار های طب سنتی | بهداشت نیوز

3 جولای 2018 طبق دستورات حکمای طب سنتی ایران، برای حفظ سلامت در هر فصل از سال باید هر فصل و توصیه های مربوط به آن می تواند احتمال بروز بیماری های مختلف را به از آنجایی که گرما به تدریج باعث خشک شدن رطوبات می شود، روزهای پایانی تابستان از برای جلوگیری از این بیماری ها بهتر است دمای محیط در بیشترین دمای 

6. چگونه شایع‌تـرین درد تابستانـی را مهار كنیم؟

27 ژوئن 2012 درمانگران طب سنتی به افرادی كه از گرمی هوا در تابستان شكایت دارند توصیه می‌كند تا هر روز بعد از فارغ شدن از برنامه‌های كاری روزانه‌شان پاشویه كنند. پاشویه با این مخلوط گیاهی می‌تواند در مدت زمان كوتاهی سردرد ناشی از گرمای هوا را از شما دور كند. برای جلوگیری از تماس مستقیم نور خورشید با بدنشان استفاده كنند.

7. بیماری تابستانه در کمین است/ علائم و راه های درمان - جام جم آنلاین

10 جولای 2016 برای دانستن راه های درمان و جلوگیری با یک متخصص طب سنتی دربه گفت و گو نشسته ایم . فصل های گرم سال مانند تابستان دارد که میزان خارج شدن رطوبت بدن در این فصل مسلما خرمی زاده در خصوص نوع تغذیه در فصل گرما اظهار کرد: در فصل تابستان ما توصیه می کنیم از خشک کننده . ذخایر دارویی ایران چقدر است؟

8. 7 روش سنتی برای رفع گرمازدگی - عصرایران

استفاده از خاکشیر یخ‌زده و شربت آب‌لیمو برای جلوگیری از گرمازدگی موثر است. هوای داغ تابستان بسیاری از مردم را دچار گرمازدگی می‌کند و متخصصان طب سنتی معتقدند که تخم شربتی در طب سنتی ایران به عنوان رفع کننده التهابات دستگاه تناسلی و رفع عطش در اوج گرمای تابستان مصرف می‌شود و مورد پسند بسیاری از مردم است.

9. درمان سرماخوردگی در تابستان با طب‌سنتی - آفتاب

3 آگوست 2016 تابستان فصل گرمای شدید و طاقت فرسا در هرمزگان به ویژه بندرعباس است و شاید وی با بیان اینکه زکام و نزله دو بیماری نزدیک به هم هستند افزود: البته دلیل طبیعی، کم شدن حس بویایی و علامت نزله را نیز گرفتن صدا، دشواری در صحبت مو برسد و مصرف سوپ برای جلوگیری از سرماخوردگی مکرر توصیه می‌شود.

10. ۱۰ نوشیدنی خنک برای مقابله با گرمازدگی در تابستان - فردا

26 ژوئن 2018 اگر شما قرار است که ساعات طولانی‌ای را در گرما سپری کنید به بطری آب خود از آن را پروبیوتیک تشکیل داده است که برای درمان گرمازدگی بسیار توصیه می‌شود. آب طالبی از خشک شدن پوست شما در تابستان جلوگیری کرده و باعث از از نظر طب سنتی این شربت دافع صفراست و صفرای اضافی را از بدن خارج می‌کند.

11. آخرین خبر | دکتر سلام/ 5بیماری خطرناک شایع در تابستان

21 ژوئن 2018 تابستان و بیماری مسافرتیکی از بیماری های شایع تابستان بیماری مصرف هیوسین هم می تواند موثر باشد ولی به علت ایجاد خواب آلودگی توصیه نمی شود . این آمارها به خوبی گویای اهمیت و ضرورت جلوگیری ازبیماری‌های شایع فصل تابستان به کاهش آب بدن در فصل تابستان و گرمای شدید باعث غلیظ شدن ادرار 

12. بخور و نخورهای تابستانی در طب سنتی - سیمرغ

13 جولای 2015 افزایش گرما و کاهش بارندگی، تابستان را به فصلی با طبیعت گرم و خشک تبدیل کرده است. نتیجه اگر وسط روز غذا می‌خورید، نباید سنگین و حجیم باشد و توصیه می‌شود در لبنیاتی همچون ماست و دوغ و کفیر می‌تواند به خنک شدن بدن کمک کند. خنک کنیم قرار دهیم تا از کاهش بیش از حد دمای نوشیدنی جلوگیری شود.

13. طبقه‌بندی ورزشها در طب سنتی ایرانی - مجله طب سنتی اسلام و ایران

مجله ی طب سنتی اسلام و ایران، سال سوم، شماره ی دوم، تابستان ۱۳۹۱ واژگان کلیدی: طب سنتی ایرانی، طبقه بندی ورزش، پژوهش کیفی. بیماری است (4-7). . عقیلی، استكثار در ورزش (زیاد شدن بار دفعات انجام یک مثال، ورزش های قوی چون گرمای زیادی تولید می کند، و یا نمی تواند برای همه افراد توصیه شود؛ به ویژه که ورزشهایی که.

14. چاره طب سنتی برای گرمازدگی - مـجلـــــه اینتـرنتی مشــــــــــروح

3 جولای 2018 هنوز ماه اول تابستان به نیمه نرسیده که همه از گرمای هوا مینالند. با این شرایط دمای هوا و البته قطع شدن برق و نداشتن سیستم سرمایشی برای ساعاتی در این مطلب به تعدادی از گیاهان و نوشیدنی های طبیعی که طب سنتی در این شرایط آن بسیار موثر است، البته باید توجه داشت برای جلوگیری از اسهال، خاکشیر باید به 

15. تابستان را بدون گرما زدگی سپری کنید - آفتاب

26 ژوئن 2011 با گرم شدن هوا و شروع فصل تابستان, بدن افراد با مشکلات بسیاری همراه می شود که در توصیه کرد: "افراد در فصل گرما باید به صورت مرتب به آب سالم دسترسی برای جلوگیری از آفتاب سوختگی لباس های خنک و سفید بپوشید شدید به سراغ بیمار می‌آید و همراه با استفراغ مختصر است ولی باز هم بیمار تب ندارد.

16. نوشیدنی هایی که در تابستان به کمکتان می آید/پیشگیری از گرما زدگی

18 مه 2017 هوای داغ تابستان بسیاری از مردم را دچار گرمازدگی می‌کند و متخصصان طب سنتی معتقدند که در اینجا چند توصیه برای جلوگیری از گرمازدگی توصیه شده است: تخم شربتی در طب سنتی ایران به عنوان رفع کننده التهابات دستگاه تناسلی و مجاری ادرار کاربرد بسیار داشته است. گرمازدگی چگونه بیماری زا می شود؟

17. علایم ازحال‌‌ رفتن و گرمازدگی در تابستان و راه‌‌ های جلوگیری از آن

29 ژوئن 2017 ترس، درد، اُفت فشار یا ایستادن در صف‌‌ های طولانی در گرمای تابستان، می‌‌ توانند باعث ضعف و بی‌‌ هوشی شوند. تغذیه · طب سنتی چینی · مدیتیشن و آرامش · پزشکی غربی . چه بیماری‌‌ هایی می‌‌ توانند احتمال غش‌‌ کردن را افزایش دهند؟ چند توصیه برای جلوگیری از بی‌‌ هوش شدن وجود دارد : به میزان کافی آب بنوشید، از 

18. تدابیر فصل تابستان - طب شیعه

حکمای ایرانی بر این باور بودند که همانگونه که پیدایش بیماری نیاز به سبب دارد، ها، حرکت و سکون بدنی، خواب و بیداری، استفراغ (به معنی فراغت یافتن و آسوده شدن از مواد در طب سنّتی ایران، تابستان متناظر با عنصر آتش است و مزاجى گرم و خشك دارد؛ این تدابیر نباید تا شروع تابستان و تسلّط گرما به تاخیر بیفتند بلکه با 

19. توصیه های طب سنتی برای فصول مختلف سال - مجله سلامتی عطارباشی

10 مارس 2017 صفحه اصلی عطارباشی و طب سنتی داروهای گیاهی توصیه های طب سنتی برای برای بدن بیمار هوایی مناسب است که ضد مزاج بیماری فرد را داشته باشد. با آغاز گرما در فصل بهار، این مواد جریان یافته و به عروق و اعضای مختلف می ریزند. تیر تا پایان شهریور می دانند، اما از نظر طب سنتی ایران، تابستان مدتی از سال 

20. 7 روش سنتی برای رهایی از گرمازدگی - ایسنا

هوای داغ تابستان بسیاری از مردم را دچار گرمازدگی می‌کند و متخصصان طب سنتی معتقدند که مصرف شربت سکنجبین برای رهایی از گرمازدگی این روزها بسیار مفید است.

21. تدابیر طب سنتی برای اینکه «تابستان» به شما آسیب نرساند

تدابیر طب سنتی برای اینکه «تابستان» به شما آسیب نرساند افرادی که دارای مزاج «گرم و خشک» یا «گرم و تر» هستند

22. توصیه‌‌های ابوعلی سینا برای خرداد ماه

به گفته‌ی حکمای طب سنتی با نوشیدن عرقیات‌ گیاهی مخصوص هر فصل می توانید از بروز بسیاری از بیماری‌ها در طول سال پیشگیری کنید.

23. توصیه طب سنتی ایران در گرمای تابستان | جلوگیری از بیمار

با توجه به گرمای فصل تابستان و خشکی هوا باید افراد برخی اصول و پرهیزهای غذایی را مورد توجه قرار دهند تا بتوانند در فصل تابستان در سلامت کامل به سر ببرند.

24. توصیه هایی به گرم مزاج ها در تابستان - آکا

توصیه طب سنتی ایران در گرمای تابستان | جلوگیری از بیمار شدن در تابستان نسخه پرینت ارسال به دیگری

25. درمان سرماخوردگی در تابستان با طب‌سنتی - ایسنا

تابستان فصل گرمای شدید و طاقت فرسا در هرمزگان به ویژه بندرعباس است و شاید آوردن نام سرما خوردگی در این فصل کمی عجیب باشد در صورتی که احتمال سرماخوردگی‌های سخت در تابستان برای هرمزگانی‌ها بیش از زمستان است.

26. تابستان و توصیه های طب سنتی - سایت شخصی دکتر فرهاد عبداله زاده

تدبیر فصل تابستان از دیدگاه طب سنتی. همانگونه که سبک زندگی افراد در فصول مختلف متفاوت است ، غذاهایی که فرد در فصول مختلف می‌خورد نیز باید متفاوت باشند وگرنه بیمار خواهد شد.

27. توصیه‌های در خصوص جلوگیری از گرمازدگی - اخبار تسنیم - Tasnim

با شروع فصل تابستان و افزایش گرمای هوا ،گرمازدگی یکی از اورژانس‌های شایع پزشکی محسوب می‌شود که در صورت عدم

28. توصیه های طب سنتی برای پیشگیری از گرمازدگی

از بزرگ ترین مشکلات فصل گرم سال, کم شدن آب بدن و گرمازدگی است . درست است که هنوز تابستان نرسیده اما گرمای هوا و آفتاب سوزان خیلی‌ها را کلافه کرده.

29. طب سنتی ایران - تدابیر فصل تابستان در طبّ سنتی ایران

طب سنتی ایران - تدابیر فصل تابستان در طبّ سنتی ایران - احیای طب ایرانی و شناخت گیاهان دارویی ایرانی

30. داشتن زایمان آسان، توصیه‌های طب سنتی

داشتن زایمان آسان، توصیه‌های طب سنتی مسأله‌ای که باید در انجام دستورات طب سنتی ایرانی همیشه مدنظر داشت مسأله بی عارضه بودن اقدامات برای مادر و جنین خصوصا در روز

31. زمستان و توصیه های طب سنتی - سایت شخصی دکتر فرهاد عبداله زاده

تابستان و توصیه های طب سنتی. تدبیر فصل تابستان از دیدگاه طب سنتی همانگونه که سبک زندگی افراد در فصول مختلف…

32. توصیه‌‌های ابوعلی سینا برای خرداد ماه

به گفته‌ی حکمای طب سنتی با نوشیدن عرقیات‌ گیاهی مخصوص هر فصل می توانید از بروز بسیاری از بیماری‌ها در طول سال پیشگیری کنید.

33. توصیه های طب سنتی برای فصل تابستان - آکا

توصیه های طب سنتی برای فصل تابستان مزاج فصل تابستان گرم و خشک است؛ به عبارت دیگر، گرما در این فصل بیش‌ترین حد خود را دارد و خشکی هوا و طب

34. 9 توصیه سلامتی برای تابستان

برای پیشگیری از آفتاب‌سوختگی توصیه می‌شود که در روزهای خیلی گرم و آفتابی بویژه از ساعت 10 صبح تا چهار بعدازظهر که اوج تابش خورشید است در فضای سرپوشیده بمانید.

35. توصیه‌های طب ایرانی ویژه روزه‌داران - الو دكتر

توصیه‌های طب ایرانی ویژه روزه‌داران. مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، بر اهمیت صرف سحری در روزه‌داران تاکید کرد و ساده بودن افطاری را در ایجاد اشتها برای این وعده موثر دانست.

36. توصیه های طب سنتی در فصل گرما

در طب سنتی ایران استفاده از چای یا دم‌نوش گیاه گشنیز تاثیر زیادی در درمان دل‌پیچه یا اسپاسم‌های شکمی دارد.

37. داشتن زایمان آسان، توصیه‌های طب سنتی

مسأله‌ای که باید در انجام دستورات طب سنتی ایرانی همیشه مدنظر داشت مسأله بی عارضه بودن اقدامات برای مادر و جنین خصوصا در روزهای انتهایی بارداری است.

38. الف - درمان سرماخوردگی در تابستان با طب‌سنتی

تابستان فصل گرمای شدید و طاقت فرسا در هرمزگان به ویژه بندرعباس است و شاید آوردن نام سرما خوردگی در این فصل کمی عجیب باشد در صورتی که احتمال سرماخوردگی‌های سخت در تابستان برای هرمزگانی‌ها بیش از زمستان است.

39. قطره چشمی؛ توصیه‌ای برای روزهای گرم تابستان - درمان

یک چشم‌پزشک با اشاره به اینکه گرمای تابستان می‌تواند زمینه‌ساز ناراحتی‌های چشمی شود، اظهار کرد: استفاده از قطره چشمی می‌تواند باعث بهتر شدن ناراحتی‌های چشمی در روزهای گرم تابستان باشد.

40. توصیه‌های طب سنتی برای كم كردن عرق و از بین بردن بوی بد بدن

افرادی كه در فصل تابستان و حتی در فصل‌های دیگر هنگام فعالیت‌های روزانه و ورزش بیشتر در بخش بالاتنه خود دچار تعریق می‌شوند می‌توانند با استفاده از حمام گل رس این مساله را درمان كنند.

41. درمان بی‌اشتهایی در تابستان با طب سنتی

تابستان باتمام شور و هیجانی که با خود می‌آورد؛ ممکن است برای بعضی از افراد مشکلاتی از جمله بی اشتهایی ایجاد کند. البته با آگاهی از این مشکلات وسعی در جلوگیری از آن می‌توان آثار نامطلوب آن را کاهش داد.

42. تدابیر طب سنتی برای فصل تابستان

تابستان سبک زندگی افراد در فصول مختلف متفاوت است و غذاهایی که فرد در فصول مختلف می‌خورد باید متفاوت باشند وگرنه بیمار خواهد شد.

43. میِ ناب - تدابیر فصل تابستان در طبّ سنتی ایران

تدابیر فصل تابستان در طبّ سنتی ایران نوشته دکتر مجید انوشیروانی حکمای ایرانی بر این باور بودند که همانگونه که پیدایش بیماری نیاز به سبب دارد ، تندرستی نیز بدون تدبیر و تدارک سبب های آن ، پایدار و برقرار نمی‌ماند.

44. طب سنتی

شفا آنلاین>طب سنتی>نام نویسی اینترنتی برای شرکت در کارگاه های آموزشی تخصصی سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران آغاز شد.

45. طب سنتی و اسلامی - صفحه 5

طب سنتی سالهاست در کشورهای اروپائی سهم درمانی خود را به بیش از 80 درصد رسانده است.

46. داشتن زایمان آسان، توصیه‌های طب سنتی

مسأله‌ای که باید در انجام دستورات طب سنتی ایرانی همیشه مدنظر داشت مسأله بی عارضه بودن اقدامات برای مادر و جنین خصوصا در روزهای انتهایی بارداری است.

47. درمان سنگ کلیه در طب سنتی | ستاره

به منظور درمان سنگ کلیه در طب سنتی علاوه بر نوشیدن مقدار زیاد مایعات، مصرف ترب سفید، جوشانده ماش سبز، جوشانده جو و آب کرفس توصیه میگردد.

48. چه فصلی از سال حجامت کنیم؟

از سن دو سالگی تا 60 سالگی می توان این کار را انجام داد، اما نظر بسیاری از متخصصان طب سنتی در این زمینه با یکدیگر متفاوت است.

49. درمان گیاهی و طب سنتی کولیت اولسراتیو - ایران کلینیک

درمان گیاهی و طب سنتی کولیت اولسراتیو. با وجود پیشرفت‌های روزافزون در طب پزشکی نوین و تولید انواع داروهای شیمیای و روش‌های درمانی در درمان و کنترل انواع بیماری‌ها از جمله کولیت اولسراتیو، هنوز مردم به درمان گیاهی و

50. درمان عرق سوز شدن در گرمای تابستان

از عرق‌سوزشدن در فصل تابستان است، زیرا موجب باز‌شدن منافذ پوست و دیر بسته‌ شدن آنها، تعریق کمتر می‌شود. . 12 1 درمان طبیعی خارش پوست.

51. فرارو | توصیه متخصصان برای درمان تعریق در تابستان

با افزایش هر روزه گرمای هوا، میزان تعرق هر روز بیشتر می‌شود و باعث آزار و خجالت می‌شود. یکی از نگرانی‌هایی که هر کدام از ما در این روز‌های گرم داریم این است که بدنمان بوی ناخوشایند عرق بدهد.

52. حجامت و فواید آن در طب سنتی اسلامی | مگ یاد

حجامت و فواید آن در طب سنتی اسلامی. حجامت اصطلاحا به روشی ازخونگیری اطلاق می شود كه جهت درمان بعضی ازبیماری ها بكار می رود ودارای سابقه تاریخی هفت هزارساله ومورد تایید وتاکید اسلام می باشد. قدمت حجامت در ایران به قبل از

53. الف - تدابیر طب سنتی برای گرم‌مزاج‌ها در فصل تابستان

محقق طب سنتی در چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به گرمای فصل تابستان و خشکی هوا باید افراد برخی اصول و پرهیزهای غذایی را مورد توجه قرار دهند تا بتوانند در این فصل گرم در سلامت کامل به سر ببرند .

54. طب سنتی ایران - نكات كليدي در طب سنتي

طب سنتی از نگاه دستیار دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تدابیری را برای شاد و سالم زیستن در فصل پاییز ارایه می کند.

55. خواب آورهای طب سنتی - shomanews.com

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): خواب یکی از مهم‌ترین مسائل در طب سنتی ایران است البته باید دانست که در مزاج سرد و تر افراد نیاز بیشتری به خواب دارند و همچنین در مزاج گرم و تر نیز به دلیل اینکه رطوبت مغز

ارسال دیدگاه برای این مطلب
آرشیور مطالب
آمار وبلاگ
کل مطالب : 615
کل نظرات : 1
بازدیدکنندگان امروز : 3
بازدیدکنندگان دیروز : 10
بازدید امروز : 13
بازدید دیروز : 14
کل بازدیدکنندگان : 531
کل بازدیدها : 2483